Clearomizer T3 – Następca Vivi Mini CC

Na polskim rynku e-papierosów pojawiła się kolejna nowość – tym razem w postaci Clearomizera T3. Nowy parownik, do złudzenia przypomina powszechnie znany e-palaczom Vivi Mini CC – ponadto, przez wielu został okrzyknięty jego następcą. Jednak pomiędzy wspomnianymi clearomizerami występuje jedna, bardzo istotna różnica: Nowy T3 został wyposażony w grzałkę umiejscowioną na dole urządzenia. Więcej szczegółów w poniższym tekście.

Na pierwszy rzut oka, T3 wykonana jest całkiem solidnie. Ustnik przymocowany został na stałe do tulejki, co powinno zapobiec tak znanemu użytkownikom Vivi Mini problemu ich odpadania. System grzewczy stanowi odkręcany od dołu trzpień – wewnątrz którego znajduje się grzałka. Jak zatem będziemy napełniać nasz parownik? Po jego odkręceniu wlewamy liquid (w kwestii pojemności T3 jest porównywalny z o wiele większą od siebie Vivi Novą – pozwala na zalanie aż 3 ml liquidu). Na tulejce oprócz loga producenta znajdziemy dwie przedziałki.

T3 wprowadza dość innowacyjny zespół grzewczy

T3 wprowadza dość innowacyjny, wymienny zespół grzewczy, umiejscowiony na dole parownika

No dobrze, wiemy jak wygląda nowy parownik, zalaliśmy go, co jednak z samą funkcjonalnością? Mianowicie, aby na samym początku uniknąć spotkania z przysłowiowym „bobrem”, należy dać czas grzałce na porządne zasączenie liquidu – można ją w tym wesprzeć kilkoma „suchymi” zaciągnięciami – bez uruchamiania baterii. Działanie takie pozwoli na dokładne zasączenie liquidu przez knoty grzałki. Po tak przygotowanym do użytkowania clearomizerze zaciągamy się i… rewelacja! Bardzo dobrze oddaje smak, poza tym bardzo ładnie chmurzy. Dla porównania – jeżeli chodzi o doznania smakowe wapowanego liquidu to w moim osobistym odczuciu T3 w tej kwestii ewidentnie góruje chociażby nad Vivi Novą. Jednak nadal daleko mu do legendarnej już przecież CE3. Jeżeli mielibyśmy zatem wymienić wszystkie plusy i minusy nowego produktu, przedstawiałoby się to w nastepujący sposób:

Plusy:
+ Dosyć solidnie wykonany
+ Bardzo łatwa obsługa – napełnianie oraz wymiana grzałek nie będzie stanowić najmniejszego problemu nawet początkującym e-palaczom
+ Bardzo dobrze oddaje smak (jednak nadal nie jest to CE3)
+ Stosunkowo luźny przepływ powietrza

Minusy:
- Potrafi czasami bobrzyć, wówczas trzeba pomóc grzałce w zasączeniu poprzez „suche” zaciąganie
- Mało oszczędny, liquid potrafi uciekać w zastraszającym tempie ;)

Ocena:
8/10

Tags: , , , , ,

Skomentuj wpis