Jakiego e-papierosa wybrać?

Pytanie „Jakiego e-papierosa wybrać?” towarzyszy wszystkim początkującym e-palaczom.

Z doświadczenia wiem, że  jest to dość trudne zadanie, ale nie nieosiągalne.

Przede wszystkim trzeba określić swoje potrzeby:
- ile wypalamy dziennie tradycyjnych papierosów
- jakie mamy możliwości ładowania papierosa
- jakie mamy oczekiwania względem e-papierosa

Po odpowiedzi na powyższe pytania można dopasować konkretnego e-papierosa do konkretnych potrzeb.

Wariant nr 1:

Osoba pali niecałą paczkę dziennie tradycyjnych papierosów. W takim przypadku dobrze jest rozważyć kupno e-papierosa z mniejszą baterią, trzyczęsciowego, który przypomina tradycyjnego papierosa.

Modele, które są warte uwagi to przede wszystkim DSE901 oraz model 510. Pierwszy z nich występuje tylko w wariancie watkowym, drugi zaś w bezwatkowym i watkowym.

Wymienione modele to sztandarowe modele e-papierosów, które są w zasadzie od samego początku najlepiej sprzedającymi się e-papierosami.

Zarówno jeden jak i drugi ma podobną baterię (ok. 200 mAh, model 510 tank – 290 mAh) oraz będzie trzeba go ładować podobną ilość razy w ciągu jednego dnia.

Plusem tych e-papierosów jest ich rozmiar (z reguły są tylko nieco dłuższe od standardowych papierosów) oraz przystępny wygląd.

W tym wariancie warto również roważyć modele typu PEN. Są one nieco większe od modelu 510 i 901 ale za to magazynują więcej liquidu.

Zdjęcie e-papierosa DSE901 w trzech kolorach

E-PAPIEROS DSE901


Wariant nr 2:

Osoba pali jedną lub lekko ponad jedną paczkę dziennie tradycyjnych papierosów. Gdy osoba pali ponad 20 papierosów dziennie to dobrze jest rozważyć zakup e-papierosa z większą aniżeli w modelu DSE901 i 510 baterią.

W grę tutaj mogą wchodzić e-papierosy: VGO801, EGO750, KGO900, COLINSS NEO. Są to modele, które mają dużo mocniejsze baterie co wyeliminuje konieczność częstego ładowania. Ponadto modele są bardziej wytrzymałe i przy bardziej intensywnym użytkowaniu są mniej awaryjne aniżeli prostsze e-papierosy.

Pierwsze 3 modele są modelami z systemem watkowym. Ostatni model – ColinsS NEO to model bezwatkowy.

E-PAPIEROS ColinsS NEO

E-PAPIEROS ColinsS NEO


Wariant nr 3:

Osoba pali dwie i więcej paczek tradycyjnych papierosów. W takim przypadku w grę wchodzą najmocniejsze modele e-papierosów.

Warte rozważenia są e-papierosy: KGO1100, EGO KAMIKAZE QUATRO 1000, EGO TANK. Dwa pierwsze to modele watkowe, ostatni model to sztandarowy model bezwatkowy.

Wymienione e-papierosy charakteryzują się dużą pojemnością baterii (od 1000 do 1100 mAh) co eliminuje problem rozładowania baterii.

Przy tak mocnych akumulatorach, palacz palący dwie paczki dziennie standarowych papierosów, będzie mógł cieszyć się jednym ładowaniem baterii na dwa do trzech dni.

Minusem tych zestawów możę być cena, bo zaczyna się od 200 zł i w górę. Jednakże jest to koszt, który zwróci się już w ciągu pierwszych 3-4 tygodni.

 

EGO TANK

EGO TANK

W kolejnych wpisach omówię główne problemy związane z e-paleniem.

 

Tags: , ,

Skomentuj wpis