Nowy maluch od Vision – Nano – recenzja

Znana w świecie e-palaczy firma Vision wypuściła ostatnimi czasy swój nowy produkt: Dolnogrzałkowy clearomizer Vision Nano. Większość użytkowników, przyzwyczajonych do gabarytów takich parowników jak Vivi Nova, czy chociażby Vision CC, będzie zaskoczona tym maluszkiem, gdyż swoimi rozmiarami przypomina on bardziej legendarny już CS3. Co nowego wprowadza? jak przedstawia się jego funkcjonalność oraz awaryjność? O tym w poniższym tekście.

Vision Nano faktycznie na pierwszy rzut oka gabarytami przypomina CS3. Poniżej trochę danych technicznych:

- Długość: 57 mm
- Średnica: 9,3 mm
- Gwint: 510
- Oporność grzałki: 1.9 Ω
- Pojemność: 1 ml

Bardzo małe wymiary, ale co za tym idzie – również stosunkowo niska pojemność sprawiają, że parownik zdecydowanie nie jest polecany osobom które nie przepadają za dosyć częstym napełnianiem swoich baniaków. Co nie zmienia faktu, że jest to dosyć ciekawa alternatywa dla papierosów „wyjściowych”, gdyż w połączeniu z baterią 510, całość sprawia wrażenie bardzo kompaktowego i eleganckiego zestawu.

Co do zalewania. Cały proces przypomina raczej ten znany chociażby z Vivi Mini CC, aniżeli uzupełniania poziomu e-liquidu strzykawką – jak to miało miejsce w przypadku CS3. Co za tym idzie, czynność jest bardzo prosta, i nie powinna nastręczać większych problemów nawet początkującym e-palaczom.

Przejdźmy teraz do najważniejszej sprawy – czyli wapowania. Z racji tego, że grzałka została umieszczona na dole parownika, sposób dostarczania liquidu na grzałkę także jest inny niż w przypadku chociażby Vision CC. Aby czerpać pełną przyjemność z użytkowania, należy pamiętać że clearomizery tego typu nie powinny być zalewane liquidami o zbyt dużej lepkości – ponieważ może to skutecznie wywoływać tzw. efekt bobra podczas palenia. Najlepsze będą więc liquidy o zawartości 70 PG / 30 VG. W razie wyczucia posmaku spalenizny, należy pomóc liquidowi w dostaniu się na grzałkę poprzez „suche” zaciąganie się (bez włączania baterii).

Co do wielkości przysłowiowej chmurki i odczuć smakowych. Jak na takiego malucha, ilość wytwarzanej pary naprawdę budzi respekt – jest to sprzęt co najmniej tak samo niepozorny jak wspomniana wcześniej CS3′ka. Odczucia smakowe? Należy pamiętać że w przypadku parowników dolnogrzałkowych zawsze będą one nieco „spłaszczone” w stosunku do tradycyjnych górnogrzałkowców wyposażonymi w długie knoty, podobnie jak te będą pod względem oddawania smaku zawsze ustępować tradycyjnym kartomizerom watkowym.

Reasumując. Nowy produkt Vision jest zdecydowanie produktem godnym polecenia. Myślę że łatwość użytkowania, ale przede wszystkim kompaktowe rozmiary przysporzą mu wielu wiernych fanów. Czy zastąpi on bądź co bądź starzejące już się CS3? Czas pokaże. W tej chwili to co można stwierdzić na pewno, to że jest to jedna z jego najbardziej udanych alternatyw.

Ocena: 9/10

Tags: , , , , , ,

Skomentuj wpis